گسترش تجارت پولاد تکین طلا
Image default
اخبار

روسیه با تخفیف 20 درصدی مشتریان فولاد ایران را جذب کرده است

پولاد تکین طلا تامین کننده آهن اسفنجی , گندله آهن , فرو سیلیکومنگنز , ضایعات آهن , شمش فولاد و میلگرد

روزنامه شرق چاپ تهران در گزارشی از قول تولیدکنندگان فولاد در ایران نوشته روسیه با تخفیف‌ بیست درصدی، مشتریان فولاد ایران را جذب کرده و صادرات فولاد ایران در دو ماهه اخیر “تقریبا به صفر رسیده است”.

شرق در این گزارش از قول رضا شهرستانی، عضو هیئت‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد، نوشته: “روسیه تخفیف‌های پانزده تا بیست درصدی برای فولاد خود در نظر گرفته و با توجه به وضع عوارض سنگین صادرات فولاد ایران، قیمت فولاد صادراتی این کشور نسبت به ایران ارزان‌تر شده است و به‌همین‌دلیل چین، افغانستان، تایلند و کره جنوبی که مشتریان بزرگ فولاد ایران بودند، این بار فولاد مورد نیاز خود را به روسیه سفارش داده‌اند”.

این تولیدکننده فولاد به روزنامه شرق می‌گوید: “صادرات دوماهه فولاد تقریبا به صفر رسیده و بسیاری از شرکت‌ها تولید خود را کاهش داده‌اند”.

به گفته آقای شهرستانی، به این ترتیب درآمد شش میلیارد دلاری ایران از محل صادرات فولاد به خطر افتاده است.

احمد دنیانور، عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد هم به شرق گفته: “سال قبل صادرات فولاد شش میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور ایجاد کرد، اما حالا روسیه بازارهای ایران را یکی‌یکی تصاحب کرده و اقدام اخیر دولت برای افزایش عوارض صادرات فولاد هم به این مشکل دامن زده و تقریبا صادرات فولاد متوقف شده است”.

اشاره این عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد به عوارض هفده تا بیست و دو درصدی است که به تازگی با هدف “تنظیم بازار داخلی” برای صادرات فولاد وضع شده است.

به گفته تولیدکنندگان فولاد در ایران، تا پیش از این ایران برای جذب مشتری فولاد خود را پانزده درصد زیر قیمت بازارهای جهانی به مشتریانش می‌فروخته است و حالا با تحریم روسیه پس از آغاز جنگ اوکراین، این کشور با تخفیف‌های بیست درصدی مشتریان ایران را جذب کرده است.

اخبار فولاد ایران
روسیه با تخفیف‌ بیست درصدی، مشتریان فولاد ایران را جذب کرده و صادرات فولاد ایران در دو ماهه اخیر “تقریبا به صفر رسیده است”.

مطالب مرتبط

وضعیت بازار آهن و فولاد در مردادماه

ahan_root

تعیین تکلیف قیمت گذاری فولاد

ahan_root

افزایش قیمت جهانی ضایعات فولاد در آلمان

ahan_root

دیدگاه خود را بنویسید