گسترش تجارت پولاد تکین طلا
Image default
اخبار پولاد تکین طلا فرو سیلیکومنگنز وبلاگ

سیلیکو منگنز دومین فروآلیاژ پر مصرف جهان

پولاد تکین طلا تامین کننده آهن اسفنجی , گندله آهن , فرو سیلیکومنگنز , ضایعات آهن , شمش فولاد و میلگرد

سیلیکو منگنز دومین فروآلیاژ پر مصرف جهان

سیلیکو منگنز چیست؟ سیلیکو منگنز دومین فروآلیاژ پر مصرف جهان , سیلیکو منگنز امروزه به عنوان یکی از فروآلیاژهای پر مصرف در جهان به طور گسترده شناخته می شود. بسیاری از فولادسازان امروزه از این ترکیب بسیار استفاده می کنند. ترکیب این فروآلیاژ دارای خواص متعددی می باشد. از جمله خواصی که دارد ,خواص ترکیبات فرومنگنز و فروسیلیکون می باشند. وجود این خواص باعث شده تا ترکیب سیلیکو منگنز بعد از فروکروم به عنوان دومین ترکیب پرمصرف در جهان باشد. البته پرهزینه بودن تولید این ماده و علاوه بر آن کمیاب بودن مواد اولیه ی آن برای رفع تقاضا این ماده را از طریق واردات تامین می کنند.در تجارت سیلیکو‌منگنز در رده ­ی دوم قرار دارد.

سیلیکو منگنز دومین فروآلیاژ پر مصرف جهان
سیلیکو منگنز دومین فروآلیاژ پر مصرف جهان

نام اصلی این ترکیب فرو­سیلیکو منگنز می باشد . فرو سیلیکو منگنز یکی از ترکیبات مورد استفاده در صنعت فولاد است.در این فروآلیاژ از ترکیباتی مثل منگنز و سیلیسیم استفاده شده است. درصد استفاده شده از عنصر سیلسیم در این ترکیب مقداری در حدود 16 الی 12 درصد می باشد . میزان استفاده از عنصر منگنز نیز حدود 50 الی 70 درصد می باشد.

 

 

 

موارد استفاده از فروسیلیکو منگنز

از فرو آلیاژ سیلیکومنگنز در فولادسازی استفاده می شود. این آلیاژ برای گوگرد‌زدایی، اکسیژن زدایی و ارتقا خواص مکانیکی فولاد استفاده میشود. این ویژگی ها با کمک افزودن یکسری عناصر آلیاژی، استفاده می‌شود.

علل استفاده از سیلیکومنگنز

سیلیکو منگنز دومین فروآلیاژ پرمصرف جهان در گذشته از ترکیب کردن فروسیلیس و فرومنگنز در فرایندهای فولادسازی استفاده می شد. اما امروزه به علت با صرفه نبودن روش قبلی از فروآلیاژ سیلیکو منگنز استفاده می شود. سازمان زمین شناسی آمریکا طی اطلاعیه ی خود بیانگر این موضوع بود که سیلیکو منگنز دومین رتبه را در رده بندی سهم تولید دارد. اولین رتبه متعلق به فروکروم می باشد.امروزه به علت کمبود منابع و هزینه ی بالای انرژی باعث شده است تا این ماده اغلب از طریق واردات تامین شود.در طی سال های متمادی از سال 2001 الی 2016 به طور میانگین 2میلیون و 652 هزار تن سیلیکو منگنز تجارت یافت.

شرکت آهن پولاد تکین طلا یکی از دارندگان این ماده می باشد برای خرید فرو سیلیکو منگنز با ما تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط

صدور مجوز واردات آهن قراضه برای افراد خاص به جای اسقاط خودرو

ahan_root

فرق بلوم، بیلت، اسلب و شمش

ahan_root

ضایعات بازیافت پذیر

ahan_root

دیدگاه خود را بنویسید