Image default
ضایعات آهن وبلاگ

 بازار بزرگ و رقابتی بازیافت فلزات

 بازار بزرگ و رقابتی بازیافت فلزات

رشد بازار بازیافت فلز در سال 2019 از 52.1 میلیارد دلار به 76.1 میلیارد دلار در سال 2025، در نظر گرفته می شود. یعنی در اصل پیش بینی می شود از سال 2020 تا 2025 با رشد 7.8٪ مواجه خواهیم شد. می توان یکی از دلایل اصلی رشد این بازار را  افزایش تقاضا برای فولاد دانست.همچنین با افزایش روزافزون شهرنشینی و صنعتی سازی در کشورهای در حال توسعه، کاهش منابع طبیعی به یکی از دغدغه های اساسی آنها تبدیل گردیده است. بازار بزرگ و رقابتی بازیافت فلزات ,از اینرو در برخی از کشورها برای جلوگیری از مواجه با کمبود منابع طبیعی و ضایعات فلزی و قراضه آهن، مقرراتی را در زمینه صنعت بازیافت فلزات، تنظیم گردیده است.با انجام چنین اقداماتی قطعا شاهد رونق بیشتری در بازار بازیافت فلزات خواهیم بود.

برای مطالعه بیشتر:اوراق کردن آهن آلات

از نظر ارزش و حجم ، پیش بینی می شود که بخش آهنی، بازار بازیافت فلزات را از سال 2020 تا 2025 هدایت کند.براساس نوع بازیافت فلزات نیز پیش بینی می شود که بخش آهنی در طی سال های 2020 تا 2025، با رشد بالایی روبرو خواهد شد.

ضایعات آهن و آهن قراضه
ضایعات آهن و آهن قراضه

معمولا قراضه های آهن و فولاد گزینه های مناسبی برای بازیافت فلزات آهنی در جهان بشمار می روند.این قراضه از محصولاتی که اصطحلاک بالایی داشته و به عبارتی به پایان عمر خود رسیده اند جمع آوری گردیده و مورد استفاده قرار گرفته می شود.

در صنعت فولاد سازی، بکارگیری قراضه ها در فرایند تولید فولاد، جزء جدایی ناپذیر این صنعت محسوب می شود.همچنین با توجه به آمار ارائه شده توسط دفتر بازیافت بین المللی، استفاده از قراضه در فرایند تولید فولاد حدود 40 درصد تولید را شامل می شود.

برای مطالعه بیشتر:ضایعات بازیافت پذیر

بازار بزرگ و رقابتی بازیافت فلزات ,از نظر ارزش و حجم نیز در دوره پیش بینی، چنین در نظر گرفته می شود که بخش ساخت و ساز و بازار بازیافت فلزات، بالاترین نرخ رشد مرکب سالانه( CAGR )، را خواهد داشت.بخش ساخت و ساز را می توان یکی از بزرگترین و سریعترین بخش های رشد در بازار بازیافت فلزات بشمار آورد.

یکی از دلایل بکارگیری فلزات بازیافتی در بخش ساختمان را می توان، نیاز مبرم به کاهش تأثیرات فلزات از نظر زیست محیطی، را نام برد.یعنی بخش عظیمی از فلزات بازیافتی که در بخش ساختمان مورد استفاده قرار گرفته می شود از زباله های تخریبی جمع آوری می شود که در اصل یکی از بزرگترین منابع پسماند فلزات، به ویژه در ایالات متحده، محسوب می شود.

افزایش 10 درصدی تولید آهن اسفنجی
 بازار بزرگ و رقابتی بازیافت فلزات

آسیا و اقیانوسیه رشدی صعودی در زمینه بازیافت فلزات را به خود اختصاص داده اند، که یکی از دلایل آن را می توان رشد اقتصادی روزافزون آنها در نظر گرفت.طبق مقاله ای که توسط World Economics در فوریه 2017 منتشر شد، بیش از یك سوم تولید ناخالص داخلی جهان در گرو رشد اقتصادی مناطق مذکور می باشد.

براساس آمار و اطلاعات ارائه شده توسط دفتر مرجع جمعیت، با رشد سریع بازارهای مصرفی، کشورهایی همچون چین، هند و سایر کشورهای آسیایی و اقیانوسیه که دارای جمعیتی بیش از چهار میلیارد نفر (تا سال 2018) می باشند. پیش بینی می شود که براساس موارد مذکور در طی چند دهه، عامل مهم و اساسی در مصرف جهانی کالای مصرفی بادوام و بخش ساخت و ساز بشمار آیند.

برای مطالعه بیشتر:ارزش گذاری کنسانتره و گندله

علاوه بر این، ممکن است این امر منجربه رشد بازار بازیافت فلزات نیز  بشود.از جمله محرک های دیگری که می توانند تأثیر مثبتی در بازار بازیافت فلزات داشته باشند می توان به افزایش درآمد خانوارها و افزایش جمعیت طبقه متوسط و … نیز اشاره نمود.

(لوکزامبورگ) Arcelormittal، یکی از شرکت های پیشرو در اروپا و همچنین یکی از اولین تولیدکنندگان فولاد در جهان بشمار می رود.شرکت Arcelormittal، را می توان یکی از بزرگترین تولید کننده فولاد در آمریکا، آفریقا و اروپا در نظر گرفت.

در سال 2018 ، حدود 31 میلیون تن فولاد قراضه توسط شرکت مذکور بازیافت گردید. که در اصل این میزان بازیافت را می توان شامل فولاد اولیه که ناشی از عملیات خود شرکت و نیز قراضه های خریداری شده برای استفاده در کوره های شرکت می باشد در نظر گرفت.لازم به ذکر است که استفاده از فولاد قراضه در فرایند تولید از انتشار 40 میلیون تن CO2 جلوگیری به عمل آورده است.

بخش تحقیق و توسعه جهانی شرکت Arcelormittal، با انجمن Worldsteel بر روی برخی از پروژه های بازیافت همکاری داشته اند. که یکی از آنها را می توان همکاری با صنعت خودرو دانست، تا با انجام دادن تجزیه و تحلیل اساسی در زمینه بازیافت قطعات ماشین، و نیز اینکه آیا جداسازی قطعات قبل از خرد کردن آنها به چه میزان سودآور خواهد بود.

برای مطالعه بیشتر:حمل و نقل قراضه های فلزی

کارگاه فولاد سازی
 بازار بزرگ و رقابتی بازیافت فلزات

بازار بازیافت فلزات، براساس نوع قراضه

قراضه قدیمی

قراضه جدید

بازار بازیافت فلزات، براساس نوع

آهنی

غیر آهنی

بازار بازیافت فلزات، توسط تجهیزات

خرد کن

قیچی

ماشین آلات دانه بندی

 بازار بزرگ و رقابتی بازیافت فلزات
بازار بزرگ و رقابتی بازیافت فلزات

بازیافت فلزات، توسط بخش استفاده نهایی

ساخت و ساز

ساختمان

خودرو

ساخت تجهیزات کشتی سازی

بسته بندی لوازم خانگی

سایر موارد (مبلمان خانگی و صنعتی ، هوافضا و ظروف و ظروف مسکونی و تجاری)

بازار بازیافت فلزات، بر اساس منطقه

آمریکای شمالی

اروپا

آسیا

اقیانوسیه

و …

 بازار بزرگ و رقابتی بازیافت فلزات
بازار بزرگ و رقابتی بازیافت فلزات

پست های مرتبط

 ایران در جایگاه سوم رشد تولید فولاد

ahan_root

آهن اسفنجی چیست ؟ موارد مصرف آهن اسفنجی

ahan_root

پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۰

ahan_root

دیدگاه خود بنویسید