گسترش تجارت پولاد تکین طلا
Image default
آهن ضایعات آهن وبلاگ

اوراق کردن آهن آلات

پولاد تکین طلا تامین کننده آهن اسفنجی , گندله آهن , فرو سیلیکومنگنز , ضایعات آهن , شمش فولاد و میلگرد

اشتباهات رایج هنگام اوراق کردن آهن آلات

استفاده بهینه از ضایعات فلزی به علت تغییرات مداوم قیمت ضایعات فلزی و غیر قابل پیش بینی بودن آن مستلزم رعایت برخی از اصول و نکاتی می باشد که در ادامه مقاله به بررسی آنها اشاره خواهیم پرداخت. در ادامه مقاله چند مورد از اشتباهات متداولی که سبب کاهش سود و پایین آمدن درآمد حاصل از جمع‌آوری ضایعات فلزی مانند اوراق کردن آهن آلات و ضایعات فلزی می‌شود اشاره خواهیم نمود.

 اوراق کردن آهن آلات را به درستی آماده کنید

معمولا در مراکز جمع‌آوری ضایعات فلزی، به علت عدم پرداخت هزینه و مبلغ بالا برای کسانی که اقدام به جمع آوری ضایعات آهن می نمایند، خواهان کندن روکش و به عبارتی لخت کردن، سیم و کابل های مسی نیستند.

بنابراین پیشنهاد می کنیم برای افزایش درآمد خود، برای لخت کردن سیم و کابل های مسی جمع آوری شده خود اقدام نمایید. حتی می‌توانید از سیم و کابل لخت‌کن های ساده و یا ابزارهای پیچیده و بزرگ‌تری بدین منظور مورد استفاده قرار دهید. بدین وسیله علاوه بر افزایش درآمد و سود چشمگیر در حیطه کاری خود، مراکز جمع‌آوری ضایعات فلزی نیز برای کاهش قیمت آهن آلات قراضه دلیل قانع کننده ای برای ارائه نخواهند داشت.در این میان علاوه بر آماده کردن درست قراضه های جمع آوری شده، باید آهن آلات را از نظر ارزش آنها نیز دسته بندی نموده و نسبت به جداسازی آنها اقدام شود.

 اوراق کردن آهن آلات
اوراق کردن آهن آلات

در ضمن دقت داشته باشید که در زمینه انجام معاملات، با مراکزی همکاری داشته باشید که قصد فریب شما را نداشته باشند و به شکل صادقانه ای وارد معامله شوند. از اینرو بهتر است قبل از اقدام به فروش آهن آلات قراضه خود، اطلاعات جامعی در مورد کارکنان و یا صاحب اصلی مراکز جمع آوری ضایعات فلزی و رفتار و نیز نوع معاملات انجام گرفته و همچنین نحوه پرداختی توسط آنها بدست آورید. به عنوان مثال بسیاری از مراکز جمع آوری ضایعات فلزی، به روشنی خواسته‌ها و مبالغ مورد نظر خود را ارائه می‌ دهند. همچنین نحوه همکاری را به صراحت بیان می کنند، مثلا از شما می‌خواهند که قبل از تحویل ضایعات فلزی، آن‌ها را به درستی تفکیک نمایید و در مقابل هر فلزی قیمت منحصربفردی را به شما پیشنهاد خواهند نمود.

در مقابل برخی از مراکز جمع آوری اوراق کردن آهن آلات و ضایعات فلزی، پاسخی صریح به سوالات شما نمی دهند که در اصل در چنین شرایطی هدفی غیر از خرید ارزان فلزات اوراقی شما را نخواهند داشت. با توجه به مطالب ارائه شده بهتر است که مراکز معتبر و قابل اعتمادی را برای معامله انتخاب کنید که علاوه بر ارائه بهترین قیمت برای معامله، قصد فریب دادن شما و به عبارتی کلاه برداری را نداشته باشند.در زمینه تفکیک اوراق کردن آهن آلات جمع آوری شده، بهتر است اطلاعات کافی در مورد ارزش آهن‌آلات قراضه خود داشته باشید.زیرا در صورت عدم اطلاعات کافی و  مورد نیاز، قطعا دچار سردرگمی خواهید شد.

به عبارتی اگر در جمع آوری اوراق کردن آهن آلات قراضه تازه‌ کار باشید ممکن است در تشخیص ارزش محموله‌‌ اوراقی خود تردید داشته باشید و یا دست به اقدامی اشتباه بزنید.به عنوان مثال، این اشتباه می‌تواند نتیجه لخت نکردن سیم و کابل مسی یا آلومینیومی باشد. زیرا قیمت تمامی فلزات مذکور، در حالت خالص و یا همراه با پوششی پلاستیکی بسیار متفاوت خواهد بود. در نتیجه اگر چنین اشتباهی را در حیطه کاری خود انجام داده باشید، درآمد و پول دریافتی شما به شکل چشمگیری کاهش خواهد یافت.

بنابراین کسب اطلاعات اساسی و پایه ای از نوع ضایعات فلزی موجود در محموله خود، بسیار ضروری می باشد تا بدین وسیله بتوانید در تفکیک آن‌ها بر اساس ارزش به شکل قاطعانه ای عمل نمایید.استیل ضد زنگ نیز جزء آن دسته از فلزاتی است که انواع و درجه‌بندی‌های متفاوتی دارد. میزان ارزش استیل ضد زنگ با توجه به درصد نیکل به کار رفته در آن اندازه‌گیری می‌ شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات کافی در این زمینه، از مراکز خرید ضایعات فلزی که با آنها همکاری دارید، مشورت بگیرید.همچنین سیم و کابل های مسی نیز چنین شرایطی دارند، بدین صورت که مس نیز درجه بندی های متفاوتی دارد که قیمت آن‌ها با توجه به درجه و ارزش آنها متفاوت می باشد.

 اوراق کردن آهن آلات
اوراق کردن آهن آلات

از تفکیک درست اوراق کردن آهن آلات اطمینان حاصل کنید

سعی کنید قبل از مراجعه به مرکز جمع‌آوری ضایعات فلزی، آهن آلات و فلزات قراضه خود را به شکل صحیحی تفکیک و دسته بندی نمایید.زیرا در اکثر مراکز جمع آوری ضایعات فلزی اجازه تفکیک ضایعات و یا لخت کردن سیم و کابل مسی و آلومینیومی در حین تحویل و داخل محوطه آن‌ها به افراد داده نمی شود.

زیرا آن‌ها نیز علاوه بر اینکه دنبال منافع خودشان هستند، ممکن است چنین کاری مانعی بر سر راه کسب و کار آنها و یا اینکه برای سایر مشتریان نیز مشکلاتی ایجاد نماید. بنابراین زمانی مناسب برای تفکیک آهن آلات قراضه خود و قبل از مراجعه به مراکز جمع‌آوری ضایعات فلزی در نظر بگیرید. در صورتی که تفکیک و دسته بندی مناسبی را انجام داده باشید، امکان مواجه شدن با قیمت های پایین برای محموله ها و ضایعات فلزی خود، وجود نخواهد داشت. در غیر اینصورت اگر به عنوان مثال، کابل‌های مسی در درجه بندی های متفاوت به خوبی از هم تفکیک نشده باشند و یا اینکه به شکل کامل آنها را لخت نکرده باشید، متصدی مربوطه در مراکز جمع آوری ضایعات فلزی، قیمت سیم و کابل مسی درجه دو را برای تمامی ضایعات مسی بدون در نظر گرفتن درجه بندی های متفاوت آنها، اعمال خواهند نمود. در چنین شرایطی تفاوت قیمت ها بسیار چشمگیر  خواهد بود و تاثیر بسزایی در درآمدتان خواهد داشت.

 از قیمت انواع ضایعات فلزی آگاهی داشته باشید

شما می توانید برای داشتن معامله ای موفق، قبل از مراجعه حضوری به مرکز جمع‌آوری ضایعات فلزی به صورت تماس تلفنی، لیستی از قیمت هر یک از انواع آهن آلات قراضه را بدست آورید. با انجام چنین کاری، به آسانی مرکزی که بیشترین قیمت‌ها را به شما پیشنهاد می‌کند را خواهید یافت، تا با آنها وارد معامله شوید.بهتر است بدانید که قیمت بالای ارائه شده، نمی تواند معیاری اساسی برای ارزیابی این مراکز باشد زیرا ممکن است قیمت بالای پیشنهادی خود را از طرق دیگر جبران کنند مثلا با افت وزن محموله!

از اینرو برای داشتن معامله ای موفق، علاوه بر ارائه قیمت مناسب برای معامله توسط مراکز جمع آوری ضایعات فلزی، نحوه‌ی برخورد پرسنل و نیز آگاهی از نوع و کیفیت خدماتی که قصد انجام آن را دارند، از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.موضوع مهم دیگری که توجه کردن به آن می تواند تاثیر قابل توجهی بر کسب و کار شما بگذارد، موقتی بودن قیمت‌های ارائه شده برای انواع ضایعات فلزی می‌ باشد. به این صورت که، تمامی قیمت ها صرفا برای همان روز معتبر می باشد و ممکن است در روزهای آتی قیمت جدیدی برای محموله و قراضه های آهن و ضایعات فلزی شما پیشنهاد گردد.

از اینرو توصیه می کنیم هر چند ساعت یک بار و یا حداقل به شکل روزانه، قیمت بروز ضایعات فلزی را مورد بررسی قرار دهید.قبل از مراجعه به مراکز جمع‌آوری اوراق کردن آهن آلات، باید از قیمت‌ها و خدمات قابل ارائه آن‌ها اطلاعات  کامل و کافی کسب نمایید.البته لازم به ذکر است که مهمترین موضوع قبل از مراجعه به این مراکز، تفکیک و دسته بندی دقیق تمامی فلزات و آهن آلات قراضه و ضایعات فلزی در دسترس خود می باشد.

 اوراق کردن آهن آلات
اوراق کردن آهن آلات

مطالب مرتبط

فرق بلوم، بیلت، اسلب و شمش

ahan_root

مدرن‌ترین روش های تفکیک ضایعات فلزی و غیر فلزی از زباله

ahan_root

آهن اسفنجی چیست ؟ موارد مصرف آهن اسفنجی

ahan_root

دیدگاه خود را بنویسید