گسترش تجارت پولاد تکین طلا
Image default
گندله آهن وبلاگ

ارزش گذاری کنسانتره و گندله

پولاد تکین طلا تامین کننده آهن اسفنجی , گندله آهن , فرو سیلیکومنگنز , ضایعات آهن , شمش فولاد و میلگرد

ارزش گذاری کنسانتره و گندله باید به چه صورتی باشد

ارزش گذاری کنسانتره و گندله, برای مدتی طولانی ، اطمینان از هزینه کنسانتره و گندله به چالشی بحث برانگیز در میان فعالان زنجیره ای فولاد تبدیل شده است و گهگاهی گردهمایی هایی برای تصمیم گیری شایسته این دو مورد برگزار می شود و قاعدتاً عملکرد آنها تاثیری بر زنجیره ی تولیدکنندگان ندارد . در همین زمان ، برخی از فعالان فولاد می پذیرند که هزینه کنسانتره و گندله ها بسته به هزینه سهامداران حل و فصل  شود.

برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید:حمل و نقل قراضه های فلزی

گندله سازی
گندله سازی

با ابن حال ، فعالان معدنی این مدل تخمینی را به هیچ وجه تایید نمی کنند و می پذیرند که هزینه کنسانتره و گندله ها باید با هزینه جهانی تعیین شود. به طور معمول ، آنچه باید در این میان مورد توجه قرار گیرد ، اطمینان منطقی از هزینه این دو مورد است. زیرا اگر انتخاب صحیح انجام نشود و هزینه آن به طور بیهوده تصمیم گیری شود ، مشکلات و مزاحمت های غیرقابل نجات در زنجیره فولاد ایجاد می شود

به این ترتیب ، بهمن آرمان نتیجه جلسه ارزیابی قیمت را برای سرنوشت تجارت کشور قابل توجه دانست و ابراز داشت: اگر انتخابی به اشتباه و هدفمند برای صدمه زدن به صنعت اساسی کشور انجام شود ؛ نه تنها کلاهبرداری در تجارت فولاد ایجاد می شود ، بلکه استراتژی های کلی مقامات دولتی برای حمایت از اقتصاد ، که یکی از اظهارات مکاتبات اقتصادی است ، به خطر می افتد. از آنجا که برخی از سهام فولاد کشور در بازپرداخت سهام عدالت است و علاوه بر این ، تعداد زیادی از سرمایه گذاران فولادسازان عظیمی هستند.

گندله سازی
گندله سازی

در این جهت بدون تردید برخی انتخاب غیرقابل قبول در تصمیم گیری در مورد هزینه گندله و کنسانتره می تواند تأثیر شگرفی داشته باشد. وی كاملاً اطمینان از هزینه گندله را براساس قیمت جهانی رد كرد و گفت: ایران از مزایای كاملاً نسبی در زمینه ذخیره انرژی و مواد معدنی برخوردار است. طبق گفته یکی از تحلیل گران بازار جهان ، کشورها باید در خلق چیزهایی که از مزایای نسبتا زیادی برخوردار هستند ، بایدبیشتر روی تولید متمرکز شوند..

به احتمال زیاد اگرکالاهایی مانند فلزات آهن ، گندله ها یا کنسانتره ها  تحت کنترل هزینه های جهانی قرار بگیرند ، در آن مرحله کالاهای متعدد مانند کالاهای نفتی نیزباید با هزینه های جهانی تعیین شود,این تحلیلگر مالی می پذیرد که تصمیم گیری در مورد هزینه گندله و تمرکز بر اساس هزینه های جهانی اساساً خارج از پایه است. زیرا این آسیب بر نتیجه نهایی فولاد تأثیر می گذارد. به این ترتیب باتوجه به وضعیت موجود در ایران ، فکر کردن در مورد هزینه های کنونی جهان نمی تواند جایگاهی برای اعراب داشته باشد.

آرمان به همین ترتیب می پذیرد که آنچه منافع سرمایه گذاران و سازمان های فولادی را تأمین می کند ، رسیدن به ارزشی است که به سود منطقه معدن و فولادسازان باشد.وی تاکید می کند: “اگر نتیجه جمع آوری شده توسط سرمایه گذاران درست نباشد ، در نهایت برای سرمایه گذاران عدالت و سرمایه گذاران فوری شرکت زنجیره فولاد یک وضعیت اضطراری است.” این کارشناس امور مالی ذکر کرد که علاوه بر برآوردقیمت موضوع تغییرهزینه درارزش افزوده نیز مطرح شود.

وی در این باره افزود: “در اتحادیه اروپا ، مالیات شركت ها چیزی در حدود 13 و 15 درصد است. در حالی كه در ایران برای سازمان های ثبت شده در بورس ، مقدار آن 22.5 درصد میباشد. خوشبختانه ، همانطور كه ​​تصحیح در قانون مالیات کشور ، این رقم را به 15٪ کاهش می یابد ، که بسیار به کارخانه های معدن و فولاد کمک می کند.

گندله سازی
گندله سازی

ایجاد جریان ضد توسعه ای در جریان پیشرفت در ارزش گذاری کنسانتره و گندله

از نظر این پژوهشگر جریان ضد  توسعه ای در کشور تحریک شده است که متضاد با بهبود اوضاع و توسعه می باشد و متأسفانه این جریان ضد توسعه درتمامی کانون های پویایی و مراکز تصمیم گیری نفوذ کرده است که مصداق بارز ان فساد مالی و رانت می باشد، یکی از دلایل بروز رانت در کشور در صنعت فولاد را ارز آوری این صنعت می توان دانست و افزود:فعالیت  گروه های پیش زمینه برای جلوگیری از پیشرفت این صنعت اساسی در هر ظرفیتی قابل تصور هستند. متأسفانه ، هدف اصلی برای ایجاد مانع در فولاد مبارکه اصفهان و ذوب آهن اصفهان می باشد…

وی گفت: “اگر وزارت صنعت ، معدن و تجارت به افزایش مالیات معتقد باشد ، باید جلوی صادرات سنگ آهن را بگیرد. از هم اکنون ، چندین سازنده ,سطح درجه بالای معادن را استخراج کرده  و آن را با نرخ پایین صادر می کنند.و با کمال تأسف پول به کشور بر نمی گردد

وزارت صنعت معدن وتجارت باید برای بوجود آوردن مالیات  ، مشاغل و صرفه جویی در هزینه ها ،بایستی صادرات  فلز آهن را کاملاً تحریم کند.

برای مطالعه بیشتر:بریکت های آهن اسفنجی

مطالب مرتبط

ضایعات چدن چیست ؟

ahan_root

بررسی شارژ آهن اسفنجی

ahan_root

مدرن‌ترین روش های تفکیک ضایعات فلزی و غیر فلزی از زباله

ahan_root

دیدگاه خود را بنویسید