گسترش تجارت پولاد تکین طلا
Image default
آهن اسفنجی وبلاگ

بریکت های آهن اسفنجی

پولاد تکین طلا تامین کننده آهن اسفنجی , گندله آهن , فرو سیلیکومنگنز , ضایعات آهن , شمش فولاد و میلگرد

بریکت های آهن اسفنجی یعنی چه؟

مکعب های فشرده شده از گرد وغبار ذغال سنگ یا سایر مواد ترکیبی به عنوان مثال آهن اسفنجی ,باقیمانده ی آهن اسفنجی ,چین یا خرده آهن را بریکت می نامند.بریکت های آهن اسفنجی قالب بسته بندی شده از آهن اسفنجی است.بریکیت آهن اسفنجی برای افزایش میزان اثربخشی ,ذخیره سازی و حمل و نقل آهن اسفنجی در نظر گرفته می شود.بنابراین ، تجارت بریکت سازی برای تحویل محصول مبتنی بر آهن اسفنجی برای دستیابی به خواصی با جذابیت بیشتر ایجاد شده است.

آهن اسفنجی در حال حاضر شاید اصلی ترین منبع شارژ واحدهای فولادی باشد. علاوه بر این ، همانطور که از نام آن مشخص است  وجود حفره ها و تخلخل زیاد باعث افزایش حجم آن می شود. (تقریباً به میزان نیمی از حجم).آهن اسفنجی رطوبت و اکسیژن را به مقدار زیاد جذب می کند ، مقدار قابل توجهی قابل اشتعال بودن و انسداد نقطه تراشیده شده حمل و ذخیره آن را سخت می کند و نیاز به اقدامات امنیتی دارد.بدیهی است که جهت بهبود این موارد و اطمینان بیشتر ، جهت هایی وجود دارد که ضخامت را تغییر می دهد.اما (چگالی) آن را تغییرنمیدهد.

شرکت مبین فولاد آسیا برای پایان دادن به نمونه کارهای خود ، از طریق معتبرترین تولیدکنندگان خود ، بریکت های آویز سرد و گرم را ارائه می دهد.نوآوری در صنعت بریکت آهن اسفنجی گذشته ای است که حدود 200 سال از آن می گذرد و برای مشاغل مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. فلسفه ی بریکت سازی را می توان در این مطلب خلاصه کرد استفاده ی ایده آل از مواد با مهارت کم که در شرکت های مختلف ایجاد می شود راه بریکت سازی است.

در نتیجه ، تجارت تولید بریکت برای تحویل اقلامی با خواص جذاب ایجاد می شود. بریکت های اهنی را در بیشتر قسمت ها به صورت  عرضه می گردد. (CBI)بریکت های آهنی خنک(HBI)بریکت های آویز گرم در ایجاد بریکت های آهن اسفنجی سرد ، در درجه اول از خاک و دانه های ریزآهن اسفنجی استفاده می شود که به آن بریکت های ظریف آهن اسفنجی (زیر 6 میلی متر) گفته می شود.در چرخه ایجاد آن در دمای بیش از 650 درجه سانتیگراد استفاده می کند (HRRI)بریکت آهن گرم که از آهن اسفنجی گرم

بریکت های آهن اسفنجی
بریکت های آهن اسفنجی

بریکت سازی

علی رغم اینکه قدمت بریکت ها به حدود 200 سال قبل برمی گردد و در بسیاری از شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد. با وجود این ، در سالهای اخیر، استفاده های جدید از بریکت سازی ارائه شده است. در مشاغل متعدد ، مقادیر عوارض جانبی در حین ایجاد و در طول چرخه تولید, ایجاد می شود ، که به دلیل دانه بندی کوچک معمولاً قابل استفاده مجدد نیستند.

درحالیکه این مواد دربعضی مواقع از ارزش مالی زیادی برخوردار هستند ، اما به دلیل اندازه کم و اندازه گیری های مختلف ، نمی توان از آنها مانند مواد دانه درشت استفاده کرد. این عامل می تواند تأثیر مثبتی بر بهره وری ایجاد و تولید مالی داشته باشد. به این ترتیب ، استفاده از نوآوری بریکت سازی اهمیتش را نشان می دهد..

بریکت های آهن اسفنجی
بریکت سازی

فواید استفاده از بریکت های آهن اسفنجی

استفاده از بریکت در هر صنعت میتواند سود بی شماری داشته باشد بنابراین استفاده از بریکت درمشاغل مختلف روزانه در حال گسترش است .ازجمله مزایای استفاده از بریکت می توان موارد زیر را نام برد:

قابل قبول بودن برای استفاده و استفاده ی دوباره از طرف ارزش تولید شده در حین ایجاد ، که به دلیل اندازه کوچک قابل استفاده نیست ، در حالی که می توان آن ها را با استفاده از بریکت قابل بهره برداری کرد.

احتمال ذخیره سازی ساده تر ، مزیت دیگر استفاده از بریکت ها است. بریکتینگ می تواند روند ذخیره سازی و امکان ذخیره سازی مواد را ایجاد کند. بریکتینگ می تواند مواد را برای مدت زمان طولانی ذخیره سازی کند و از آتش سوزی یا اکسیداسیون در هرشرایط آب و هوایی ممانعت کند.

امکان افزودن مواد دیگر به بریکت ، که یکی از مزایای ویژه بریکیت است زیرا بعضی اوقات کاربر باید موادی مانند کربن ، عناصر آلیاژی و غیره را اضافه کند که بریکت سازی را ممکن می کند.

بریکت های آهن اسفنجی
بریکت های آهن اسفنجی

 

انواع بریکت ها

امروزه بریکت ها به قسمتهای مختلفی بسته به نوع و درجه حرارت بسته بندی می شوند. با توجه به این قوانین ، ما با سه نوع بریکت روبرو هستیم. سه نوع بریکت :بریکت آهنی اسفنجی گرم، برکیت نرم آهن اسفنجی و بریکت آهنی اسفنجی سرد است. بریکت هایی که با استفاده از آهن اسفنجی در اثر متقابل ایجاد می شوند ، بریکیت های آهن اسفنجی نامیده می شوند.این بریکت ها در حال حاضر در بسیاری از واحدهای فولاد سازی در سراسر کره زمین استفاده می شود.

همچنین ، دو نوع بریکت سرد و گرم وجود دارد. بریکت سرد و گرم بسته به درجه حرارت آهن اسفنجی که به دستگاه بریکتینگ وارد می شود ،مشخص میگردد.درفرایند بریکتینگ سازی ،بر اساس موادی که در دمای اتاق وارد دستگاه بریکتینگ می شوند نوع ماده ای را که از دستگاه مورد نظر تولید می شود تعیین می شود .در هر صورت ، در بریکتینگ داغ ، چرخه بریکتینگ که با دمای بیش از 650 درجه سانتیگراد تولید می شود. قابل توجه ترین و مطمئن ترین بریکت برای حمل و نقل است.

بریکت های آهن اسفنجی در کره ی زمین

امروز ، ایران ، در کنار هند و چین ، از بزرگترین سازندگان آهن اسفنجی روی کره زمین هستند که ایجاد بریکت های آهن اسفنجی به آنها بستگی دارد ، بنابراین ما می توانیم در ایجاد علاقه به ایجاد بریکت های آهن اسفنجی ایران پی ببریم.در زمینه فولاد ، بریکتینگ نیز به همین سرعت در حال پیشرفت است و نکات مثبت بریکت و بریکتینگ باعث می شود مشاغل استفاده از این نوآوری روزانه افزایش یابند.

مطالب مرتبط

حمل و نقل قراضه های فلزی

ahan_root

نرمه آهن اسفنجی چیست؟

ahan_root

فرو منگنز و نقش آن در تولید فولاد

ahan_root

دیدگاه خود را بنویسید