گسترش تجارت پولاد تکین طلا
Image default
آهن اسفنجی اخبار

رکورد تولید آهن اسفنجی در فولاد هرمزگان برای بار دوم در سال 1400 شکسته شد

پولاد تکین طلا تامین کننده آهن اسفنجی , گندله آهن , فرو سیلیکومنگنز , ضایعات آهن , شمش فولاد و میلگرد

رکورد تولید آهن اسفنجی فولاد هرمزگان برای بار دوم در سال 1400 شکسته شد

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اعلام ثبت رکورد ماهیانه در واحد احیا مستقیم، ثبت این رکورد را به همکاران و ذینفعان فولاد هرمزگان تبریک گفت.

رکورد تولید آهن اسفنجی در فولاد هرمزگان در سال 1400 شکسته شد
رکورد تولید آهن اسفنجی در فولاد هرمزگان در سال 1400 شکسته شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اعلام ثبت رکورد ماهیانه در واحد احیا مستقیم، ثبت این رکورد را به همکاران و ذینفعان فولاد هرمزگان تبریک گفت.

وی در تشریح این رکوردها گفت : در اردیبهشت ماه یک رکورد ماهیانه تولید آهن اسفنجی توسط مدول A به میزان 83،082 تن به دست آمد که رکورد قبلی آن به میزان 81،040 تن در فروردین ماه به دست آمده بود .

رکورد مهم اردیبهشت ماه نیز تولید ماهیانه آهن اسفنجی توسط هر دو مدول به میزان 163،523 تن می باشد رکورد قبلی نیز به میزان 161،620 تن در فروردین ماه کسب شده بود.

معروفخانی با اشاره به شعار تولید ، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها تصریح کرد: با تشکیل کمیته های تحول، موانع تولید در فولاد هرمزگان شناسایی شده است. این موانع را اگر به دودسته درون سازمانی و برون سازمانی تقسیم کنیم برای بخش درون سازمانی با ترسیم اقدامات استراتژیک و هدف گذاری ها ، برنامه ریزی دقیقی برای رفع این موانع در دستور کار قرار دارد .

برآورد تولید 720 هزار تن آهن اسفنجی در سال 1400

وی در ادامه گفت : به طور مثال در واحد احیا مستقیم در صدد هستیم با افزایش ریت تولید و کاهش توفقات ، تولید آهن اسفنجی را در سال جاری به یک میلیون و 720 هزار تن برسانیم که 70 هزار تن بالاتر از ظرفیت اسمی این واحد می باشد.

اما برای رفع موانع تولید در بخش برون سازمانی نیاز به پشتیبانی های سایر نهاد ها می باشد ، یکی از این موارد در حوزه برق و گاز به عنوان یکی از اارکان اصلی تولید است که در مقاطعی از سال با قطعی و کمبود روبرو هستیم .

بیشتر بخوانیم : قیمت روز آهن اسفنجی و گندله

امید است با هدف کمک به تولید و اقتصاد مقاومتی ، این پشتیبانی ها از فولاد هرمزگان به عنوان یک صنعت مادر صورت پذیرد و ما شاهد قطعی و کمبود نباشیم .

مهندس معروفخانی کمبود برق و گاز را از دلایل اصلی کاهش تولید و حسارت به خطوط تولید و تجهیزات دانست و تاکید کرد :البته این مانع ، بر خلاف فرمایشات مقام معظم رهبری است .

مدیرعامل فولاد هرمزگان برنامه توسعه در همه واحد ها را از برنامه های اصلی فولاد هرمزگان در راستای افزایش تولید عنوان کرد.

مطالب مرتبط

مداخلات قیمتی دولت عامل جنگ بین بالادست و پایین‌دست فولاد

ahan_root

فرآیند تولید آهن اسفنجی در کوره های دوار

ahan_root

دقیق ترین پیش بینی قیمت آهن در سال ۱۴۰۰

ahan_root

دیدگاه خود را بنویسید