گسترش تجارت پولاد تکین طلا
Image default
آهن اسفنجی اخبار پولاد تکین طلا

صعود قیمت فولاد بدنبال افزایش قیمت آهن اسفنجی

پولاد تکین طلا تامین کننده آهن اسفنجی , گندله آهن , فرو سیلیکومنگنز , ضایعات آهن , شمش فولاد و میلگرد

صعود قیمت فولاد بدنبال افزایش قیمت آهن اسفنجی

افزایش قیمت روز آهن اسفنجی
افزایش قیمت روز آهن اسفنجی و اثرات آن

 

افزایش قیمت آهن اسفنجی و اثرات آن بر بازار فولاد

قیمت روز آهن اسفنجی
افزایش قیمت روز آهن اسفنجی

به گزارشی از ایسنا در آینده موجی از افزایش نرخ آهن اسفنجی و فولاد را در بازار خواهیم داشت همینطور طی چندین روز گذشته نرخ آهن اسفنجی و قیمت فولاد رو به افزایش بوده است.

به گزارش ایسنا، اگر چه مدت زمانی است که شاهد ثابت بودن قیمت فولاد در بازار بوده ایم اما طی ۱۰ روز گذشته هم چنان روند صعودی فولاد در بازار شروع به حرکت کرده است.

یکی از دلایل اصلی روند افزایشی قیمت فولاد و ورق هایی نظیر ورق سیاه و ورق گالوانیزه افزایش قیمت شمش در بازار می‌باشد.این افزایش قیمت باعث رشد قیمت محصولات زیادی شده و محصولاتی که تحت تاثیر فولاد هستند هم با افزایش قیمت رو به رو شده اند.

علت افزایش فولاد در بازار

افزایش قیمت شمش فولادی تحت تاثیر عوامل مختلفی است. افزایش قیمت آهن اسفنجی، رشد قیمت فولاد، کم شدن فروش های داخلی بعضی از تولیدکنندگان، نداشتن تمایل فروشندگان به فروش فولاد در بازار های داخلی و … از علت های افزایش روند قیمت فولاد در این چند روز اخیر بوده است.

میزان افزایش قیمت آهن اسفنجی و فولاد در بازار

عوامل ذکر شده نشان می دهد که قیمت فولاد رو به افزایش خواهد بود. برخی از تولیدکنندگان این افزایش قیمت را تا روزی ۹۰ تومان هم تخمین زده اند. در این مدت زمان چند روزه به طور مداوم قیمت های آهن اسفنجی و فولاد رو به افزایش بوده است. رفتار نادرست بازار داخلی هم عاملی برای گران شدن قیمت فولاد در بازار داخلی است.

ضعف برای فروش محصولات فولادی در بازار مشاهده می شود. بیشتر کارخانه های تولیدی فولاد بیان کرده اند که بیشتر موجودی خود را حتی برای چند روز آینده به فروش رسانده اند. آنها اظهار داشتد که دیگر محصولی برای فروش ندارند. این در حالی است که برخی از تولیدکنندگان دست به صادرات زده اند.

عوامل تاثیر گذار بر رشد قیمت فولاد

عرضه قراضه و نزخ آهن اسفنجی از جمله موادی هستند که تاثیر مستقیمی بر قیمت فولاد دارند. زیرا این ها مواد اولیه ای هستند که می توان آنها را با مواد دیگر جایگزین کرد. اگر عرضه این محصولات در بازار کاهش یابد، تغییرات زیادی مبنی بر افزایش قیمت فولاد بوجود خواهد آمد. به همین دلیل باید توجه بسیار زیادی بر تامین قراضه کرد.

افزایش قیمت روز آهن اسفنجی
افزایش قیمت روز آهن اسفنجی در روزهای آتی

انتظار نزول قیمت فولاد با کاهش قیمت آهن اسفنجی

در سال جدید فولاد دارای افزایش قیمت بوده است. این در حالی است که صادرات این محصول کاهش یافته است. به دلیل مسائلی از جمله کرونا و تحریم ها صادرات فولاد در سال جدید کمتر شده است. این موضوعات این انتظار را می آورد که قیمت نهایی فولاد و محصولات فولادی کاهش یابد.

اما خلاف این انتظار پیش رفته است. شمش فولاد، ورق فولادی، میلگرد در ابتدای سال جدید روند افزایشی خود را طی کرده است. هم چنین دولت و مجلس همم در این باره دخالت هایی داشته اند. اما هم چنان این افزایش قیمت آهن اسفنجی روند خود را طی می کند. پیش بینی ها حاکی از آن است که تا آخر امسال ۳۱ میلیون تن فولاد در کشور تولید شود و وارد بازار شود.

افزایش نرخ آهن اسفنجی یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت فولاد در بازار های خارجی

همانطور که می دانید قیمت فولاد به صورت جهانی افزایش یافته است. شیوع ویروس کرونا در کل جهان باعث دگرگون کردن اقتصاد جهانی شده است. به دلیل افزایش قرنطینه و اعمال قانون‌هایی از این قبیل، از این نوع مواد اولیه هم استفاده آنچنانی نشد. بسیاری از کشورهای مختلف کاهش تولید را راه حلی برای ایجاد کردن تعادل دانستند. به همین دلیل تولید فولاد را کاهش دادند.

شاید بتوان کشور چین را عاملی برای افزایش قیمت فولاد دانست. کشور چین خیلی زودتر از بقیه کشورها توانست شرایط و وضع کنونی خود را کنترل کند. به همین دلیل شرایط عادی را زودتر به اقتصاد کشور خود بازگرداند. در نتیجه چین با افزایش تقاضای فولاد رو به رو شد. به دلیل افزایش نیاز کشور به آهن اسفنجی تقاضا هم در این کشور افزایش یافت. واردات کشور چین هم مورد توجه قرار گرفت.

کشور چین خیلی زودتر از مابقی کشور ها افزایش تقاضای خود را اعلام کرد. در حالی که جهان با کاهش تولید رو به رو است. این موضوع باعث افزایش قیمت جهانی فولاد شده است.

دلایلی موثر بر افزایش قیمت فولاد در بازار های خارجی

اما هم چنان می‌توان دلایل دیگری هم برای افزایش قیمت فولاد در بازار بیان کرد. سیاست های ضد تجاری آمریکا دلیل دیگری بر این موضوع است.

کنترل کرونا در کشورهای مختلف هم باعث افزایش قیمت آهن اسفنجی و درنتیجه تاثیر ان بر نرخ فولاد در بازار جهانی شده است. خبر کشف واکسن های مختلف کرونا خود عاملی برای امید به آینده است. امید به اینکه کرونا روزی از بین خواهد رفت. در نتیجه صنعت هم به زودی رشد خواهد کرد. این عوامل دست به دست هم داده اند تا دوباره قیمت جهانی فولاد روند افزایشی خود را طی کند.

افزایش قیمت روز آهن اسفنجی
افزایش قیمت آهن اسفنجی در روز های آتی

نحوه خریدو استعلام قیمت روز آهن اسفنجی و فولاد در بازار

با این روند افزایشی نرخ  آهن اسفنجی و فولاد برای تهیه محصولات آهن اسفنجی ، گندله و محصولات فولادی اعم از ورق سیاه، ورق گالوانیزه، ورق رنگی  و… بهتر است از سایت های معتبر خریداری کنید. سایت Ahanpt.ir از جمله سایت‌های برتر و با سابقه در زمینه خرید و فروش آهن اسفنجی ،  فولاد و انواع محصولات فولادی با قیمت مناسب است. برای کسب اطلاعاتی اعم از قیمت دقیق فولاد و خرید ورق سیاه، ورق گالوانیزه، ورق رنگی و… وارد سایت پولاد تکین شوید. با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار کنید. از مشاوره های رایگان این مجموعه استفاده کنید تا خریدی راحت با مناسب ترین قیمت داشته باشید.

مطالب مرتبط

بررسی شارژ آهن اسفنجی

ahan_root

فولاد آلیاژی، انواع و کاربردهای آن

ahan_root

آنالیز گندله زرند کرمان

ahan_root

دیدگاه خود را بنویسید