گسترش تجارت پولاد تکین طلا
Image default
آهن اسفنجی اخبار

افزایش 9 درصدی تولید سالانه آهن اسفنجی

پولاد تکین طلا تامین کننده آهن اسفنجی , گندله آهن , فرو سیلیکومنگنز , ضایعات آهن , شمش فولاد و میلگرد

تهران – ایرنا : افزایش 9 درصدی تولید سالانه آهن اسفنجی در سال 1399

افزایش تولید آهن اسفنجی
رشد 9 درصدی تولید آهن اسفنجی در سال 1399

تهران – ایرنا – تولید آهن اسفنجی توسط شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی و تابعه ایمیدرو در سال ۹۹ به ۳۰ میلیون و ۵۱۹ هزار و ۲۰۰ تن رسید. آماری که در مقایسه با سال ۹۸ رشد ۹ درصدی داشته است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا برپایه داده‌های آماری فولاد مبارکه، سفید دشت، سبا، هرمزگان، کاوه جنوب، آهن و فولاد غدیر، میدکو، خوزستان، خراسان، ذوب آهن اصفهان، میانه، سبزوار، شادگان، صبا فولاد، نی ریز، آهن و فولاد ارفع، آهن و فولاد گل‌گهر، چادرملو، جهان فولاد سیرجان و فولاد بافت در ۱۲ ماهه سال ۹۹، بیشترین میزان تولید در شرکت فولاد مبارکه اصفهان با هفت میلیون و ۲۴۸ هزار و ۷۵۲ تنی ثبت شد که حاکی از رشد ۱۲ درصدی در مقایسه با سال ۹۸ است.

همچنین بیشترین رشد عملکرد تولید آهن‌اسفنجی در سال گذشته با ۱۰۸ درصد در صبا فولاد (بریکت گرم) به ثبت رسید که موفق به تولید ۷۹۹ هزار و ۴۶۱ تن محصول شد.

 آمار تولید اهن اسفنجی در اسفند ماه ۹۹

بررسی وضعیت تولید آهن‌اسفنجی در آخرین ماه سال ۹۹ توسط شرکت‌های یاد شده حاکی از ثبت رقم ۲ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۵۹۳ تنی است که در مقایسه با اسفند ماه ۹۸ رشد ۹ درصدی نشان می‌دهد.

اسفند ماه ۹۹ بیشترین رکورد تولید آهن‌اسفنجی در بین واحدهای مورد بررسی مربوط به فولاد مبارکه با ۶۴۱ هزار و ۲۰ تن  و بیشترین رشد تولید متعلق به شرکت سبا با ۳۴ درصد بود.

 مشاهده قیمت روز آهن اسفنجی 

ایران رتبه دوم جهانی در تولید سالانه آهن اسفنجی

به گزارش ایرنا، بررسی آمارها نشان می‌دهد ایران با تولید ۲۷ میلیون و ۹۰۷ هزار تن آهن اسفنجی، رتبه دوم جهانی را پس از هند را در سال ۹۸ به خود اختصاص داده است.

سال ۹۸ میزان تولید آهن اسفنجی برابر با ۲۷ میلیون و ۹۰۷ هزار تن بود که در مقایسه با ۲۶ میلیون و ۳۵۹ هزار تن عملکرد سال ۹۷ رشد ۶ درصدی داشت.

ایران پس از هند دومین تولیدکننده آهن‌اسفنجی جهان محسوب می‌شود و در چارچوب طرح‌های هفت‌گانه فولاد استانی (سفید دشت، نی ریز، قائنات، بافت، سبزوار، شادگان و میانه) ظرفیت‌های ۸۰۰ هزار تنی آهن اسفنجی طراحی شده است.

مطالب مرتبط

کربن زدایی فولاد: استرالیا باید دست از بهانه تراشی بردارد و از اروپا پیروی کند

ahan_root

افت جهانی تقاضای فولاد

ahan_root

تختال و اهن اسفنجی در صدر جدول رکوردها

ahan_root

دیدگاه خود را بنویسید