گسترش تجارت پولاد تکین طلا
Image default
وبلاگ

پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۰

پولاد تکین طلا تامین کننده آهن اسفنجی , گندله آهن , فرو سیلیکومنگنز , ضایعات آهن , شمش فولاد و میلگرد

پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۰

شرکت گسترش تجارت پولاد تکین طلا خدمات ارزشمندی را در تامین آهن آلات با دارا بودن تجربه همکاری با برندهای معتبر، به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، بازار آهن آلات سوار بر موج افزایش قیمت دلار و شیوع کرونا در سال ۹۹ دچار تغییر و تحول گردید. شرایط جدیدی که توسط این دو عامل در بازار به وجود آمد، به رشد بی‌قاعده قیمت میلگرد و همه مقاطع فولادی منجر شد. در این میان صنایعی که از میلگرد استفاده می‌کنند؛ مانند ساختمان سازی، تحت تاثیر این رشد قیمت قرار گرفتند. در حقیقت رشد قیمت مصالح اولیه مانند میلگرد موجب افزایش قیمت مسکن در سال جاری شد.

در شرایطی که بازار آهن شرایط جدید و غیر قابل پیش بینی را می‌گذراند در خرید احتیاط اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در نتیجه درست‌ترین کار مشاوره گرفتن ازافراد با تجربه و مسلط در این بخش است. در این زمینه فروشگاه آهن آلات…خدمات ارزشمندی را در تامین آهن آلات با دارا بودن سال‌ها تجربه همکاری با برندهای معتبر، به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

بهترین زمان خرید تیرآهن

پیش بینی قیمت میلگرد
پیش بینی قیمت میلگرد

با در نظر گرفتن کرونا پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۰

هرچند در تعیین قیمت آهن آلات مجموعه‌ای از عوامل مختلف دخالت دارند، ولی در سال ۹۹دلار و کرونا را به عنوان سردسته‌های بازار آهن می‌توان معرفی کرد. حدودا یک سال از ورود کرونا به جهان می‌گذرد. شیوع ویروس کرونا جهان را در شرایط تازه‌ای قرار داد. در اثر این مشکل همه بازارهای دنیا مخصوصا بازار آهن آلات دستخوش نوسان شد. ممنوعیت‌های ترددی که به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا اجرا شد، واردات و صادرات مواد اولیه و مقاطع فولادی را دچار اختلال کرد.

تأثیر این ویروس بر بازا ر آهن آلات و مخصوصا میلگرد از چند زاویه قابل بررسی است. اول این که با از رونق افتادن کسب و کارهای مرتبط با آهن، بازار با کاهش شدید تقاضا رو به رو شد. صنعت ساخت و ساز را می‌توان مهم‌ترین مشتری میلگرد معرفی کرد. تعطیل شدن کارگاه‌های ساختمانی و دیرکرد در اجرای پروژه، تأمین مواد اولیه آهنی را به تعویق انداخت. بعلاوه مشتریان از خرید میلگرد به علت سردر گمی وعدم ثبات شرایط اجتناب کردند.

از طرفی اختلال در مسیرهای بازرگانی برای بازاری مانند آهن که معاملات برون مرزی وسیعی دارد، از بقیه مؤثرتر است. از تأمین ماده اولیه و تجهیزات تولید تا مبادله میلگردهای تولیدی همه از راه مسیرهای بازرگانی انجام می‌گیرد. به این علت تأخیر درتعهدات معاملاتی موجب به تعویق افتادن پروژه‌ها شد.

قیمت روز میلگرد
قیمت روز میلگرد

دلار بازیگر بازار میلگرد

بعد از شروع سال ۹۹، شرایط اقتصادی ایران و قرار گرفتن در سایه تحریم‌ها همه دست به دست هم داد تا افزایش قیمت دلار جان تازه‌ای بگیرد. شوک قیمتی دلاربه همه بازارها از جمله آهن آلات، باعث شد وضعیت نابسامانی بوجود آید. این موضوع به آسانی با بررسی قیمت میلگرد و دیگرمقاطع فولادی در شش ماه نخست سال کاملا قابل فهم است.

مؤثر بودن قیمت دلار بر بازار آهن آلات تقریباً بر همه واضح است. زیرا حتما در یک قسمت از مراحل تهیه و تولید مقاطع فولادی به معامله براساس دلار برخورد خواهید کرد. این موضوع سبب می‌شود تا مشتریان موقع خرید نرخ روز دلار را پیگیری کنند.

به علت تأثیر زیادی که نرخ دلار بر قیمت آهن آلات و میلگرد دارد، در سال ۹۹ قیمت میلگرد در کانال صعودی قرار گرفت. رشد قیمت باورنکردنی مقاطع و ثابت نبودن قیمت‌ها هم علت دیگری بود تا خریداران از خرید میلگرد اجتناب کنند. این موضوع را می‌توان طور دیگر هم بیان کرد. در حقیقت خریداران با اجتناب از خرید و کاهش درخواست، انتظار کم شدن قیمت‌ها را داشتند که اینگونه نشد.

با شروع شش ماهه دوم سال، التهاب ناشی از انتخابات آمریکا با رشد قیمت دلار روبه رو بودیم. این موضوع حکایت از اهمیت انتخابات آمریکا بر بازارهای جهانی داشت. میلگرد هم به دنبال این وضعیت همچنان با رشد قیمت مواجه بود. البته بعد از مشخص شدن بایدن به عنوان پیروز انتخابات دلار کمی آرام گرفت تا بازار برای مدتی هرچند کوتاه، کمی آرامش یابد.

بیشتر بخوانید:

نمودار رشد قیمت میلگرد در یک سال پیش

میلگرد
میلگرد

عوامل تأثیرگذار بر قیمت میلگرد

تا این قسمت از تأثیر کرونا و دلار بر قیمت روز میلگرد در بازار آهن، سخن گفتیم. ولی برای قیمت‌گذاری مقاطع فولادی عوامل زیادی مؤثراست. هزینه تأمین ماده اولیه، تولید و حمل و نقل از جمله اصلی‌ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت هرنوع مقطع تولیدی است. البته نباید از اثر کیفیت، برند، میزان عرضه و تقاضا و شرایط سیاسی و اجتماعی روز چشم پوشی کرد.

از بین همه این موارد، قیمت میلگرد براساس ماده اولیه تعیین می‌شود. انواع شمش فولادی در تولید میلگرد به عنوان ماده اولیه به کار برده می‌شود. تهیه شمش اولیه اغلب به دو روش انجام می‌گیرد. یا کارخانه می‌تواند آن را تولید کند و تولید شمش را بر عهده می‌گیرد و یا به علت دارا نبودن تجهیزات ماده اولیه را از کارخانه‌های دیگر خریداری می‌کند. دلار در حوزه تأمین ماده اولیه هم دخالت دارد و می‌تواند تولید میلگرد را مختل کند.

راهنمای خرید میلگرد
راهنمای خرید میلگرد

راهنمای خرید میلگرد

قبل از اینکه اقدام به خرید میلگرد کنید، باید از نوع و میزان نیاز واقعی خود به میلگرد مطمئن شوید. همانگونه که می‌دانید میلگرد به وسیله برندهای متفاوت در دو نوع آجدار و ساده تولید و وارد بازار می‌شود. از طرفی با برندهای متفاوت میلگرد وارداتی هم در بازارمواجه هستیم. تنوع و گستردگی بازار میلگرد می‌تواند سبب سردرگمی خریدار شود. به همین علت باید شناخت کافی از مقطع مورد نیاز خود داشته باشید تا دچار سردرگمی در خرید نشوید.

به این علت که میلگرد در قسمت‌های متلف ساختمان‌سازی کارایی وسیعی دارد، تأثیر زیادی بر ایمنی سازه دارد. به همین علت از جمله مواردی که باید موقع خرید به آن توجه داشت کیفیت میلگرد است. کارخانه‌های کویر کاشان، ذوب آهن اصفهان، آناهیتا گیلان، میانه، خراسان و روهینا از جمله تولید کنندگان برتر میلگرد در ایران هستند که به علت کیفیت محصولات تولیدی خود، شناخته شده و برسر زبان‌ها افتاده اند.

نمودار قیمت میلگرد
نمودار قیمت میلگرد

با توجه به پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۰ ، استعلام قیمت میلگرد از…

بازار آهن آلات خیلی حساس و از سوی دیگر خیلی مهم است. حساسیت این بازار به گونه‌ای است که حتی با یک شایعه هم دچار دگرگونی می‌شود. به همین دلیل در این بازار انجام معامله همراه با ریسک خواهد بود. در نتیجه کمک گرفتن از راهنمایی‌های افراد مجرب دارای اهمیت فراوان است. برای اینکه در شرایط حساس حاضر از خرید انواع میلگرد و سایر مقاطع احساس رضایت داشته باشید، با کارشناسان شرکت گسترش تجارت پولاد تکین طلا تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

بررسی تاثیرات استفاده از قراضه و جایگزینی با آهن اسفنجی

ahan_root

فرایند گندله سازی

ahan_root

گرافیت پر سولفور و کاربرد های گرافیت و تفاوت های آن با در متالوژی

گسترش تجارت پولاد تکین طلا

دیدگاه خود را بنویسید