گسترش تجارت پولاد تکین طلا
Image default
اخبار

صدور مجوز واردات آهن قراضه برای افراد خاص به جای اسقاط خودرو

پولاد تکین طلا تامین کننده آهن اسفنجی , گندله آهن , فرو سیلیکومنگنز , ضایعات آهن , شمش فولاد و میلگرد

دبیر انجمن مراکز اسقاط خودرو کل کشور با اشاره به واردات آهن قراضه به کشور، گفت: یکی از اصلی‌ترین عرضه کننده‌های مواد اولیه کارخانه‌های ذوب، مراکز اسقاط و بازیافت کشور هستند، اما اکنون به دلیل فراموش شدن این مراکز و غیر فعال شده آنها، مواد اولیه‌ای از مراکز اسقاط به دست نمی‌آورند که بخواهند به کارخانه‌ها بدهند.

دبیر انجمن مراکز اسقاط خودرو کل کشور با تاکید بر اینکه واردات آهن قراضه، به مراکز اسقاط زیان وارد خواهد کرد، گفت: با توجه به اهمیت این موضوع و رکود شدیدی که در بحث اسقاط خودرو به وجود آمده است و حدود ۴ سال است خودرویی اسقاط نمی‌شود، کارخانه‌های فولاد در تامین مواد اولیه با مشکل رو به رو شده اند.

پیشنهاد ما :

لیست قیمت ضایعات آهن

احمدی با تاکید بر اینکه کارخانه‌های فولاد برای ادامه کار نیاز به مواد اولیه دارند وگرنه کار آن‌ها به مشکل بر خواهد خورد، گفت: به جایی رسیده‌ایم که برای کارخانه‌های فولاد مجبور به واردات ضایعات و قراضه خودرو هستیم چرا که اسقاط خودرو در کشور کفاف این موضوع را نمی‌دهد.

دبیر انجمن مراکز اسقاط خودرو کل کشور با تاکید بر اینکه برای تامین نیاز کاخارنه‌های فولاد، باید به بحث اسقاط اهمیت داد، ادامه داد: به جای اینکه به بحث اسقاط اهمیت داده شود سراغ واردات قراضه رفته اند و مجوز انجام این واردات را گرفته اند که یک ضربه اقتصادی و رانتی بزرگ برای افراد خاص است.

او با تاکید بر اینکه یکی از موضوعات مهم در مراکز اسقاط تامین مواد اولیه کارخانه‌های فولاد است، گفت: با رکودی که به وجود آمده است کارخانه‌های فولاد دچار مشکل شده اند، از روزی که شنیده ایم مجوز برای انجام واردات آهن قراضه داده شده بسیار نگران هستیم. در حال حاضر به یک سری افراد خاص مجوز واردات داده اند که این نشان دهنده رانت است.

منبع : اقتصاد24

مطالب مرتبط

جدیدترین های آهن اسفنجی

ahan_root

صادرات آهن اسفنجی آزاد شد

ahan_root

احداث کارخانه آهن اسفنجی در اردبیل

ahan_root

دیدگاه خود را بنویسید