گسترش تجارت پولاد تکین طلا
Image default
اخبار

موفقیتی دیگر از متخصصان فولاد ایران ، راه‌اندازی خط تولید میلگرد در گروه ملی ‌پس از ۱۵ سال‌

پولاد تکین طلا تامین کننده آهن اسفنجی , گندله آهن , فرو سیلیکومنگنز , ضایعات آهن , شمش فولاد و میلگرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم در اهواز، شهرام خطیبی امروز در حاشیه بازدید از خط تولید میلگرد 20، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود 2 کارخانه تولید میلگرد در این شرکت‌ اظهار داشت: اکنون 2 کارخانه تولید میلگرد 20میلیمتری در شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران وجود دارد که یکی کارخانه کوثر و دیگری کارخانه بخش یک است.

وی افزود: 15 سال پیش کارخانه جدیدی از شرکت دانیلی خریداری و نصب شد که اکنون نام آن کارخانه کوثر است. در سال 83 کارخانه کوثر به بهره برداری رسید و از حدود 15 سال پیش میلگرد سایز 20 دیگر در این کارخانه تولید شد.

معاون فنی و بهره برداری گروه ملی صنعتی فولاد ایران با بیان اینکه جهش تولید با عمل محقق می شود، ادامه داد: در کارخانه بخش یک سایز میلگرد تولیدی آن روی اندازه‌های 25 میلیمتر و بالاتر متمرکز شده که در این بخش توانستیم بعد از 15 سال مجددا خط تولید سایز 20 میلیمتری را طراحی و راه‌اندازی کنیم تا در تأمین سفارش‌ها با همه ظرفیت شرکت وارد تولید شویم.

دستگاه های فرآوری و بازیافت ضایعات

خطیبی یادآور شد: تأمین شمش کارخانه بخش یک نیز در خود مجموعه و توسط کارخانه فولاد سازی صورت می گیرد که در کاهش هزینه محصول نهایی بسیار تأثیرگذار است.

وی از طراحی کالیبراسیون خط تولید کارخانه نورد میلگرد و مفتول در آینده خبر داد و گفت: علاوه بر این‌ها تولید میلگرد 18 و 16 نیز در دست طراحی داریم که توسط کارشناسان شرکت در حال انجام است.

معاون فنی و بهره برداری گروه ملی صنعتی فولاد ایران درخصوص ظرفیت تولید میلگرد در این خط تولید، بیان داشت: کارخانه بخش یک حدود 385 هزار تن و کارخانه کوثر نیز ظرفیت تولید 550 هزار تن میلگرد در سال دارد.

خطیبی تصریح کرد: طراحی و کالیبراسیون خط تولید جدید میلگرد 20 میلیمتری به صورت کامل توسط کارشناسان فنی شرکت صورت گرفت که گامی بزرگ در جهت خودکفایی فنی به شمار می رود.

وی به دیگر محصولات تولیدی کارخانه بخش یک اشاره و عنوان کرد: در خط سوم کارخانه بخش یک نیز کلاف 9 میلیمتری  و 5/5 میلیمتری برای نخستین بار به منظور تامین سفارش‎‌های مشتریان صادراتی تولید می شود که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

منبع : تسنیم

مطالب مرتبط

سیلیکو منگنز دومین فروآلیاژ پر مصرف جهان

ahan_root

افت جهانی تقاضای فولاد

ahan_root

صادرات 773 میلیون دلاری چدن، آهن و فولاد ایران به چین

ahan_root

دیدگاه خود را بنویسید